WİNGTSUN Bayan

Wingtsun; bayan öğrencilerimiz için kendilerini çok iyi ifade edebilecekleri bir savunma sanatıdır.Son zamanlarda dünya genelinde hızla yayılan Wingtsun bayanların ilgisini daha çok çekmektedir.Dünya otoriteleride, bayanlara özellikle Wingtsun’u önermektedirler. Bunun başlıca sebebi öncelikle Sistemi ilk bulan ve uygulayanın Ng-Mui adında bir bayan olması, daha sonra bu sistemi kendisi gibi bir bayan olan ve sisteme adı verilen Yim WingTsun’a öğretmesidir.

 

Bu iki bayan sistemi o kadar etkili olarak kullanmışlardır rakipleri karşılarında duramaz hale gelmişlerdir.Hızlı ve keskin en kısa yoldan güç kullanmadan sonuca ulaşarak wingtsun’u herkese kabul ettirmişlerdir , ikinci sebep güç prensiplerinin tamamen bayanlara uygun olmasıdır, Biz buradan uzak doğu savunma sporlarına her ne şartlarla başlamış veya başlamayı düşünen bayan adaylar varsa bizi ziyaret etmelerini deneme derslerine katılarak Wingtsun savunma sanatını denemelerini şiddetle öneririz.

 

Burada ki çalışmalardan da göreceksiniz ki sizler için en uygun savunma sanatı Wingtsun dur. Gerçekten rakibinizin gücünü kullanarak etkisiz duruma getirebileceğiniz, kapkaç, taciz vb. tehlikelerden kendinizi koruyabileceğiniz dışarıda rahat rahat kendinizden emin yürüyebileceğiniz,en etkili savunma sanatı iddia ediyoruz ki, Wingtsun’dur.