Sifu Berat KAYA

01 Ocak 1987 yılında Konya'da doğdu.2001 yılının şubat ayında Almanya'daki ailesinin yanına yerleşti. Kendine göre bir savunma sanatı arayışı içindeyken eski sporcu olan abileri Metin ve Salih Kaya tavsiyesi ve deneyimi ile, TA WingTsun savunma sanatı eğitimini Almanya'nın Hannover kentinde almaya başladı. İlk etapta Si-Gung Turan Ataseven'in okulunda normal grup derslerine başladı. Zamanla diğer derslere de dahil oldu.TA WingTsun' a olan sevgisi gün geçtikçe artti. 3. ögrencisi olma fırsatını yakaladı. Bütün grup dersleri dahil Turan Ataseven ile özel çalışmalarına aralıksız devam etti.

 

2007 yılında Türkiye'ye geri dönmeyi ve Türkiye'de Ta WingTsun'u tam anlamıyla yaymayı istediğini ustasına sundu. Onunda desteği ile Türkiye'ye döndü. Türkiye'ye geldikten  hemen sonra Şırnak'ın Bağlıca Sınır Karakoluna vatani görevini yapmak üzere gitti.Özel seçilmiş olarak,Jandarma Özel Harekat Timinde görev yapmaya başladı. Daha sonra TA WingTsun eğitmenliği nedeni ile bölgedeki üst düzey komutanların yakın koruması olarak askerlik görevini tamamladı.

 

Bu arada Si-Gung'u Turan Ataseven, büyükşehirler başta olmak üzere TA WingTsun'u Türkiye'ye yaymayı planlıyordu. Memleketi Konya'ya olan özlemi  nedeni  ve ustasının da izni ile ilk olarak TA WingTsun'u  Konya'da başlatan Berat Kaya, 2008 yılında ilk TA WingTsun okulunu açti.

 

4 yılda yetiştirmiş olduğu kaliteli bir antrenör kadrosu ile beraber 2012 yılında Avrupa standartlarına uygun bir akademiyi Konya'ya kazandırdı. 2013 ve 2014 yıllarında iki yeni şube daha açan Dai-Sihing Berat Kaya Yerel ve ulusal kanallarda başarılarından sıkça söz ettirdi.2015 yılında muhteşem bir organizasyonla Türkiye'de ilk SİTA festivalini yüzlerce insanı bir araya getirerek başlatan Dai-Sihing Berat Kaya azimli çalışmaları ve elde etmiş olduğu başarıları sayesinde Si-Gung Turan Ataseven tarafından genç yaşta Sİ-FU (Aile Yöneten Baba) ünvanı ile onurlandırıldı ve böylece Organizasyonu "En genç Sifu"su oldu.

 

Evli ve iki çocuk Babası olan Sifu Berat Kaya hayalindeki okulu hayata geçirmek için, çalışmalarına hız kesmeden devam ederek aynı yol içerisinde Dünya standartlarından bir akademiyi Konya'mıza kazandırdı. Halen ustası ile birlikte kendi eğitimlerine devam eden Sifu Berat KAYA, aynı zamanda tüm okullarda da akif olarak grup ve özel derslerine devam etmekte, bu sanatı kendisi gibi meslek edinmek isteyen antrenörler yetiştirmektedir.