TA WingTsun Türkiye International Festival 2017

TA WingTsun Türkiye olarak üçüncü International festivalimizi gerçekleştirdik…

TA WingTsun Türkiye olarak üçüncü International festivalimizi gerçekleştirdik…

Yüzlerce misafirimizi TA WingTsun’un Türkiye’deki kalesi Yaka Meram şubemizde ağırladık. Konya basta olmak üzere Ankara İstanbul okullarımızdaki tüm öğrencilerimizin ve Almanya’dan gelen ellinin üzerinde öğrencinin ve hocanın bir araya geldiği festival, öğrencilerimizin kaynaşmasını sağladı. Ayrıca Almanya’dan çok sayıda Sifu ve sihing öğrencilerimize eşlik etti. Si-Gung Turan Ataseven’in de katıldığı festivalde birçok öğrencimiz seviye atladı. Seviye atlama diplomalarını Si-Gung Turan Ataseven ve Sifularımız takdim etti.

Konya protokolünün ve iş cemiyetinin yoğun katılım gösterdiği festivale, yoğun ilgiden dolayı müteşekkiriz. Karatay Festivalimize Emniyet Müdürlerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Kaymakamlarımız ve çok sayıda protokol mensubu tebrik mesajlarıyla bizleri onurlandırdı.
TA WingTsun Türkiye Şef Antrenörü Sifu Berat Kaya, “ Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz festivalimizi üçüncü defa International olarak düzenlemenin sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Bu festival sayesinde Türkiye’deki ve yurt dışındaki öğrencilerimiz bir araya gelme ve kaynaşma fırsatı buldular. Bizler için olduğu kadar onlar için de güzel bir etkinlik oldu. Daha önce tanışmamış olan velilerimiz tanışma şansı buldular. Bu kaynaşma ortamını sağlayabildiğimiz için mutluyuz. Diğer taraftan bugünü göz önüne alarak TA WingTsun’un sadece bir spor okulu olmadığını, aynı zamanda kocaman bir aile olduğumuzu bir kez daha ispat etmiş olduk. Gün geçtikçe ailemiz büyümeye devam ediyor. Konya’da 8. Yılında olan bir organizasyon olmamıza rağmen Elhamdülillah yüzlerce öğrenciye sahibiz ve uluslar arası festivaller düzenleyebiliyoruz. Festivalimize katılım gösteren öğrencilerimize, velilerimize, yurt dışından gelen misafirlerimize, fiilen katılan devlet büyüklerimize, katılamayıp tebrik mesajı gönderen devlet büyüklerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bundan sonra tüm festivallerimiz, üçüncüsünü gelenekselleştirebildiğimiz International festival olacak” dedi.